Meie Mara sündis 29.03.2010 aastal. Tõu poolest on ta Hovawart.  Nagu tema nimigi Polarfact Princess Caramara ütleb, siis on ta tõeline Princess. Mara on tegelikult täiesti esimene minu enda koer.  Ta on minu väga-väga pikalt planeeritud sünnipäeva kingitus, kelle sain ma enda 15ndaks sünnipäevaks.

Aastaid otsisin ma enda jaoks sobivat koeratõugu, kuna ükski tõug ei olnud minu jaosk piisavalt eriline ja vähetuntud. Kui aastal 2010 me Mara lõpuks koju tõime oli Eestis ainult 26 hovawarti. Aastal 2015 on EKl-i andmetel Eestis ainult 81 hovawarti ja me loodame Maraga seda arvu vähemalt 7 järglasega tõsta. :)


Minu jaoks on Mara täiesti ideaalne koer, kellele on iseloomu ja jäärapäisust. Ta on tohutult intelligentne ja sõbralik koer. Ta hoiab oma pere ja ei jää kunagi sammugi maha pikkadel jalutuskäikudel. Mara ongi eriline just oma empaatia, sõbralikkuse, mõistva loomu ja energilisuse poolest. Ja loomulikult on ta meeletult hea teeskleja, sest ta teab täpselt millal peab ta eriti korralikult käituma koerte kokkutulekutel ja diivanile vaikne hiilimine on tal ka täiesti selge.

Igatahes on ta ääretult tänulik kõikide vahvate sõprade eest, kes meie juures hoiul käivad. Ta ootab huviga kõigiga tutvumist ja nendega mängimist! :)